دبیرستاد ملی مقابله با گرد و غبار: گیاه کهور پاکستانی نباید در اراضی شور کاشته شود

طهماسبی درباره اقدامات سازمان محیط زیست برای جلوگیری از وقوع گرد وغبار در جنوب کشور توضیحاتی داد.

علی محمد طهماسبی رئیس کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار سازمان حفاظت از محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با اقدامات سازمان محیط زیست برای جلوگیری ازوقوع گرد وغبار در جنوب کشور و فلات مرکزی اظهار کرد: ستاد گرد و غبار یک ستاد نظارتی است که پیگیری اعتبارات و یا استفاده از روش‌های مناسب برای کاهش پدیده گرد و غبار را برعهده دارد.

مالچ نفتی تنها در صورت نبود جایگزین استفاده می‌شود

وی افزود: زمانی که می‌خواهید یک طرحی را برای جلوگیری از وقوع پدیده گرد وغبار ارائه دهید که به سرعت نیز نتیجه دهد باید از برخی گونه‌های سریع رشد استفاده کرد.

طهماسبی گفت: برای کاشت گونه‌هایی سریع رشد در مناطق تحت نفوذ گرد و غبار ابتدا تحقیقاتی صورت می‌گیرد که معایب و محاسن آن گیاه پس از بررسی ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: گیاهان مهاجمی که از آن‌ها به عنوان کهور پاکستانی یاد می‌شود از آن نظر مهاجم گفته می‌شود که بذر آن به صورت طبیعی رشد می‌کند و نیاز به تیمار ندارد و خودرو است.

رئیس کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار تصریح کرد: یکی از انتقادات سازمان حفاظت محیط زیست به سازمان جنگل‌ها در منطقه جنوب شرق اهواز در اراضی شور نباید گیاه کهور پاکستانی کاشته شود چرا این گیاه مقاومت شوری را ندارد.

وی افزود: سال گذشته مجلس شورای اسلامی به صورت رایگان مالچ نفتی را در قانون بودجه وارد کرد، امسال نیز این قانون در برنامه نماینده گان مجلس قرار دارد.

طهماسبی گفت: سازمان محیط زیست معتقد است که از مالچ نفتی باید زمانی استفاده کرد که جایگزینی برای آن وجود نداشته باشد که این مکاتبات را با دستگاه‌های متولی انجام داده است.

تاریخ انتشار :

2019-06-08

منتشر کننده :

ر رحیمیان

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری