۳۱۸هزار هکتار از اراضی هرمزگان مناطق بحرانی گرد و غبار است

بندرعباس – ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: پنج کانون مهم و ۲۸ نقطه بحرانی گرد و غبار در استان شناسایی شده که ۳۱۸ هزار هکتار از اراضی استان را در بر می گیرد.

حبیب مسیحی تازیانی روز شنبه در یک نشست خبری افزود: برای اطلاع دقیق از وضعیت گرد و غبار، ۲ دستگاه پایش ثابت خریداری شده و در حال نصب در بندرخمیر و جاسک است و چهار دستگاه سیار نیز در حال پایش مستمر هستند.

وی اضافه کرد: هرمزگان در آستانه تبدیل شدن به یک استان صنعتی است و برنامه‌های توسعه صنعتی در مکران، پارسیان و بندرعباس با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

مسیحی تازیانی تعداد واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی استان را یکهزار و ۷۹۹و احد اعلام و خاطرنشان شد: سال گذشته محیط زیست استان ۱۰۲ مجوز برای استقرار صنایع بزرگ صادر کرده که بیشتر آنها حوضچه‌های پرورش میگو بوده‌اند.

مسیحی تازیانی ادامه داد: به موازات توسعه صنعتی و گسترش فعالیت‌های شیلاتی و کشاورزی، محیط زیست برنامه‌های کاهش آلاینده‌های خاک، هوا و آب را در اولویت کاری خود قرار داده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان اظهار داشت: تعداد صنایع آلاینده از ۹و احد در سال ۹۶ به ۲۰ و احد در پایان سال ۹۷ افزایش یافته که کارخانه‌های تولید آسفالت و شرکت نفت فلات قاره مهمترین صنایع آلاینده استان هستند.

تاریخ انتشار :

2019-06-09

منتشر کننده :

ر رحیمیان

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری