وزش باد و گردوخاک در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید در زاهدان میزان دید افقی در محدوده فرودگاه بین المللی این شهر را به ۴ هزار متر کاهش داد.

محمود دیانتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان تا لحظاتی پیش به ۵۴ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی افزود: هم اینک میانگین ۱۰ دقیقه‌ای سرعت وزش باد در ایستگاه فرودگاهی زاهدان ۱۰ متر بر ثانیه معادل ۳۶ کیلومتر بر ساعت است که انتظار می‌رود سرعت لحظه‌ای وزش باد در ادامه روز بیشتر از این شود.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز در شمال استان نیز بر سرعت وزش باد افزوده شده و مقدار بیشینه آن در ایستگاه زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی با بیان اینکه وزش باد شدید میزان دید افقی در فرودگاه زابل را دچار تغییر خاصی نکرده است، گفت: برخلاف زابل وزش باد شدید در زهک دید افقی در این شهر را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.
دیانتی اظهار داشت:بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی انتظار می‌رود تا چهارشنبه سرعت وزش باد در شمال سیستان و بلوچستان شدیدتر شود به طوریکه در این مدت سرعت باد به ۷۰ و گاهی بیش از ۹۵ کیلومتر برساعت نیز برسد.
وی ادامه داد: وزش باد شدید موجب خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود و احتمال اختلال تردد در جاده‌های مناطق شمال و غرب سیستان و بلوچستان بویژه زاهدان – زابل، زاهدان، بم و ایرانشهر – بم وجود دارد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی علاوه بر افزایش غبار، وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر نسبت به شمال استان انتظار می‌رود.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83366010/

منبع تصویر:

https://www.irna.ir/news/83366010/

تاریخ انتشار :

2019-06-23

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری