شکل‌گیری پدیده بیابان‌زایی در چهارمحال وبختیاری

شهرکرد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: بهره‌برداری‌های بی‌رویه از منابع آب و خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی موجب شکل‌گیری پدیده بیابان‌زایی در استان شده است.

علی محمدی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های ۱۰ تا ۱۱ سال اخیر و بهره‌برداری‌های بی‌رویه از منابع آب و خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی متأسفانه پدیده بیابان زایی در استان شکل گرفته که اگر به این مهم توجه نشود قطعاً خیلی سریع بخش عمده‌ای از استان ما رو در بر خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اداره‌کل منابع طبیعی به منظور پیشگیری از این پدیده مخرب زیست محیطی اقداماتی رو در سه بخش بیولوژیک، بیومکانیک و مکانیک با هدف ایجاد سطح سبز روی عرصه و انجام اقدامات سازی در حوضه‌های آبخیز استان شروع کرده است اما این میزان کار با این اعتبارات جوابگو نخواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: انتظار است که با پیگیری مسئولان از محل اعتبارات ریزگردها با توجه به کانون‌های داخلی تولید گرد و غبار و همچنین ردیف اعتباری مقابله با بیابان زایی، اعتباری در این زمینه برای استان در نظر گرفته شود.

منبع خبر:

https://www.mehrnews.com/news/4656348/

تاریخ انتشار :

2019-07-02

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری