وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه تا اواسط هفته آینده ادامه دارد

زاهدان – ایرنا – خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی نشان می‌دهد همچنان تا اواسط هفته آینده وزش باد با سرعت حدود ۷۰ تا ۹۰ و گاهی بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت در شمال استان ادامه دارد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با وجود اینکه وزش باد شدید و گردوخاک تا اواسط هفته آینده در شمال استان تداوم دارد، اما عصر امروز قدری از شدت وزش باد در شمال استان کاسته می شود.

علی ملاشاهی افزود: به سبب وزش باد و خیزش گردوغبار احتمال اختلال تردد در محورهای ارتباطی شمال سیستان و بلوچستان وجود دارد. وی ادامه داد: در بعد از ظهرها به ویژه بعد از ظهر امروز از شدت باد و گردوخاک در نواحی شمالی استان کاسته می شود.


ملاشاهی ادامه داد: از امروز در شمال سیستان و بلوچستان روند افزایش تدریجی دما رخ خواهد داد. وی گفت: بعد از ظهر امروز در زاهدان و سایر نقاط نوار شرقی باد و گردوخاک و افزایش غلظت غبار انتظار می‌رود. همچنین روزهای جمعه و شنبه وزش باد در این مناطق شدید شده و کاهش ۲ تا ۳ درجه ای دما را خواهیم داشت.


رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: طی دو روز آینده در جنوب استان در ساعات بعدازظهر رشد ابر پیش بینی می‌شود و در ارتفاعات شرایط برای رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه‌ای مهیاست.
ملاشاهی افزود: در سواحل وزش باد موجب خیزش گرد و خاک در برخی نقاط شده و دریای عمان مواج مواج پیش بینی می شود.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83381488/

تاریخ انتشار :

2019-07-04

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری