کاهش ۵۰ درصدی آلودگی‌های ناشی از گرد و غبار در همدان

همدان – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: سال گذشته میزان آلودگی متاثر از گرد و غبار در همدان نسبت به سال ۹۶ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عادل عربی در شورای اداری استان همدان که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهور در حال برگزاری است، افزود: محیط زیست به علت مشکلات انباشته از سال های گذشته اولویت هایی را تدوین و به زیر مجموعه در استان ها اعلام کرده به طوری که ۴ موضوع پسماند، تالاب ها، کنترل آلودگی هوا و مهار پدیده گرد و غبار از اولویت های اصلی کار در مجموعه حفاظت محیط زیست استان همدان است.

عربی بیان کرد: در زمینه مدیریت پسماند قدم های خوبی برداشته شده و بر این اساس مقرر شده ۱۲۰۰ تن پسماند استان در همدان و ملایر پردازش شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اضافه کرد: اولویت دوم احیا و حفاظت از تالاب ها است که استان همدان در این زمینه برنامه ویژه ای دارد. وی همچنین بابیان اینکه درباره مدیریت زیست بومی تالاب آق گل مشکلاتی وجود دارد، گفت: درخصوص حق آبه مشکل داریم و در این زمینه با استان مرکزی نشست مشترک برگزار شده است.

مدیرکل حفاطت محیط زیست همدان ببان کرد: همدان برای احیای تالاب ها برنامه دارد و در زمینه تالاب آق گل قدم های مثبتی برای گرفتن حق آبه این تالاب برداشته شده است.

عربی بابیان اینکه مطالعه کانون های مولد گرد و غبار شروع شد و معاونت عمرانیاستانداری اعتبار لازم را به محیط زیست اختصاص داد که تا پایان شهریور امسال این مطالعه نهایی می شود، اظهار داشت: آمار ثبت شده از میزان آلودگی سال ۹۷ نشان می دهد آمار آلودگی ۵۰ درصد کاهش داشته است.

منبع خبر:

https://www.mehrnews.com/news/4658770/

تاریخ انتشار :

2019-07-06

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری