قم وکویر مرکزی ازنظر ریزگردبرای استان تهران تهدیدی محسوب نمی شوند

تهران- دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد وغبار گفت: استان قم و کویر مرکزی به هیچ عنوان تهدیدی برای استان تهران در حوزه ریزگردها محسوب نمی شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد طهماسبی بیرگانی صبح شنبه در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: کار بررسی خسارت های ناشی از گردوغبار را در ۶ استانی که بیشترین درگیری را دارند آغاز کرده ایم.

طهماسبی بیرگانی با اشاره به اینکه برای تمامی استان ها برنامه جامع مقابله با ریزگردها تدوین شده و به زودی ابلاغ خواهد شد افزود: در استان تهران منطقه ای با پتانسیل فرسایش پذیری خاک در عرصه های منابع طبیعی وجود ندارد.

وی بیان داشت: عمدتاً در ۲ فصل بهار و تابستان بخش هایی از استان تهران درگیر گرد و غبار محلی است که به عنوان نمونه در فروردین کانون گردوغبار محلی از شهرستان های ری و ورامین صورت می گیرد البته تاثیر استان های البرز و قزوین و را نمی توان بر استان تهران نادیده گرفت.

دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد وغبار تاکید کرد که استان قم و کویر مرکزی به هیچ عنوان تهدیدی برای استان تهران در حوزه ریزگردها محسوب نمی شوند.

منبع خبر:

https://www.mehrnews.com/news/4658942

تاریخ انتشار :

2019-07-07

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری