خیزش گرد و خاک در خوزستان و ۶ استان دیگر

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار موقتی و رعد و برق در نوار شمالی کشور، از افزایش سرعت باد و خیزش گرد و خاک در تعدادی از استان‌ها از جمله خوزستان خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: طی دو روز آینده در برخی از مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، و مازندران در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار موقت، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پس فردا (۱۹ تیر ماه) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعد از ظهر رگبار موقتی، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ تیر ماه) آسمان در کل کشور صاف خواهد بود و تنها در شمال استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی رشد ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته وظیفه طی سه روز آینده در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و احتمال بارش پراکنده و رعد و برق وجود دارد. همچنین برای نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل تداوم وزش باد شدید، در بعضی از ساعات خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس فردا و پس فردا (۱۸ و ۱۹ تیر ماه) مواج خواهد بود، گفت: در همین مدت در جنوب سمنان، شرق یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران، و مرکزی همچنین در استان خوزستان وزش باد نسبتاً شدید و گاهی خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امشب هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب با وزش باد شدید همراه خواهد بود، گفت: فردا (۱۸ تیرماه) آسمان تهران صاف، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. پیش بینی می‌شود که دمای تهران در این روز در گرمترین زمان به ۲۹ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد برسد. همچنین پس فردا (۱۹ تیرماه) آسمان پایتخت کمی ابری تا قسمتی ابری، در بعد از ظهر همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خواهد بود.بیشترین و کمترین حد دمای تهران در این روز ۳۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع خبر:

https://www.isna.ir/news/98041708516

تاریخ انتشار :

2019-07-08

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری