وجود کانون‌های فرسایش بادی در شمال استان کرمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از تهیه طرح توسعه و تجهیز ایستگاه‌های پایش وضعیت جوی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی در کمیته مقابله با گرد و غبار استان با اشاره به آیین‌نامه اجرایی آمادگی مقابله با پدیده گرد و غبار مصوب هیئت وزیران و تهیه طرح توسعه و تجهیز ایستگاه‌های پایش وضعیت جوی عنوان کرد: در حال حاضر دو ایستگاه سنجش و پایش ریزگردها در شرق استان و یک ایستگاه نیز در جنوب استان راه‌اندازی شده است.

وی درباره وجود کانون‌های فرسایش بادی در شمال استان کرمان، بیان کرد: در حال حاضر نگرانی ما از باب شهرستان‌های شمالی در زمینه گرد و غبار و ریزگردها است که باید در طرح توسعه و تجهیز ایستگاه‌های پایش وضعیت جوی مدنظر قرار گیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه درخواست تهیه ۱۰ دستگاه سنجش گرد و غبار را از شورای مدیریت بحران کشور داده‌ایم، گفت: بیشتر کانون‌های فرسایش بادی در شمال استان هستند.

مجید سعیدی افزود: در جانمایی دستگاه‌های خریداری شده، تمام مناطق استان باید تحت پوشش قرار گیرند ضمن آنکه باید شمال استان هم در این جانمایی دیده شود.

مرجان شاکری مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه هشت شهرستان را برای پایش و نصب دستگاه‌ها پیشنهاد داده‌ایم که شامل شهرستان های شمالی و جنوبی استان هستند افزود: برای ساخت ایستگاه‌های پایش در حال پیگیری هستیم که از محل قانون یک در هزار فروش، این ایستگاه در رفسنجان احداث شود، ضمن اینکه شهرستان زرند نیز برای استقرار این دستگاه اعلام آمادگی کرده است.

شاکری ابراز کرد: اعتبارات محیط زیست برای خرید دستگاه‌ها بسیار اندک است اما از طریق قانون یک در هزار فروش می‌توان کار خوبی انجام داد. وی نسبت به جذب بودجه گرد و غبار از سوی دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: بودجه مربوط به مقابله با گرد و غبار ادامه دار است و بسته به عملکرد استان، می‌توانیم در این زمینه اقدامات مستمری را انجام دهیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان تاکید کرد: اقدامات دستگاه‌ها در حوزه مقابله با گرد و غبار باید با عملکرد واقعی و بالا باشد تا بتوانیم بودجه را ادامه‌دار دریافت کنیم.

منبع خبر:

https://www.isna.ir/news/98041708662/

تاریخ انتشار :

2019-07-08

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری