معادن اردکان منبع تولید ریزگرد هستند/ بیش ‌از ۹۰ درصد معادن با توان غبارزایی بالا در محدوده اردکان

فرماندار اردکان با بیان این‌که بیش‌تر مشکلات آلودگی هوا به علت شرایط برودت هوا در زمستان رخ می‌دهد، گفت: معادن اردکان عمده منبع تولید ریزگرد هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز شهابی زاد با بیان اینکه اردکان رتبه چهارم استان یزد در مبارزه با آلودگی هوا را دارد، اظهار داشت: بیش‌ترین تعداد صنایع فولادی، سنگ‌شکن و… در این شهرستان واقع شده و مشکلات زیادی در خصوص آلودگی هوا و محیط زیست شکل گرفته است.

‌‌‌‌‌‌‌‌وی ادامه داد: براساس تحقیقات اخیر درباره کانون‌های مولد گرد و غبار استان، بیش‌از ۹۰ درصد معادن با توان غبارزایی بالا در محدوده شهرستان اردکان قرار دارد که این رقم قابل توجه است.

‌‌‌‌‌‌‌فرماندار اردکان با بیان اینکه در اولویت‌های مبارزه با آلودگی، شهرستان اردکان علی‌رغم وسعت بالا و صنایع متعدد مادر، پس از اشکذر، میبد و یزد در رتبه چهارم قرار گرفته است اضافه کرد: این آمار بدین معناست که ادعاهای موجود که اردکان را در صدر شهرستان‌های آلوده استان قرار می‌داد؛ واقعیت ندارد؛ هرچند باید تلاش‌ها در این راستا مضاعف شود.

‌‌‌‌‌‌وی، معادن شهرستان را عمده منابع تولید ریزگرد دانست و افزود: هماهنگی لازم برای نظارت بیش‌تر دستگاه‌های استان و شهرستان بر معادن و راه‌های دسترسی آن‌ها به‌عمل خواهد آمد.

شهابی زاد، کار علمی و تحقیقاتی از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی با حمایت صنایع مختلف و نیز استفاده از اعتبارات پژوهشی استان را در این خصوص خواستار شد و عنوان کرد: روش‌های سنتی و اکتفا به آن‌ها توان مبارزه با حجم ریزگردها و سایر آلودگی‌ها را نخواهد داشت.

‌‌‌‌‌‌‌‌فرماندار اردکان اظهار داشت: کار علمی و مستند و تصمیم‌گیری براساس آن باید در حوزه محیط‌زیست شهرستان مدنظر قرارگیرد و برخی اظهارنظرها از سوی افرادی غیرکارشناس که در رسانه‌ها صورت گرفته، نگرانی‌های جدی‌ای در بین مردم به‌وجود آورده است.

معادن اردکان منبع تولید ریزگرد هستند

منبع خبر:

https://www.ilna.ir/بخش-استان-ها-۱۵/۷۸۴۲۵۷-معادن-اردکان-منبع-تولید-ریزگرد-هستند-بیش-از-درصد-معادن-با-توان-غبارزایی-بالا-در-محدوده-اردکان

تاریخ انتشار :

2019-07-13

منتشر کننده :

admin

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری