ایده‌های نوآورانه مقابله با گرد و غبار حمایت می‌شود

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه بیوتکنولوژی محیط‌زیست ستاد توسعه زیست فناوری این معاونت چند سالی است که با اجرای برنامه‌های مختلف و نوآورانه، برای کاهش مضرات و اثرات مخرب گرد و غبار، تلاش می‌کند، یکی از این روش‌های مؤثر، همکاری با بخش خصوصی و دریافت برنامه‌ها و ایده‌های نوآورانه آنها است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همین راستا اقدام به حمایت از تولید مالچ‌های زیستی کرد و طی فراخوانی از شرکت‌های دانش‌بنیانی که ایده‌های نوینی در این زمینه داشتند حمایت کرد، این مالچ‌های زیستی مخاطره‌ای برای سلامتی ساکنان مناطق گرد و غبار خیز ندارد.

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با جدی شدن معضل گرد و غبار در مناطق جنوبی و غربی کشور، اقدام به حمایت از ایده های نوآورانه و روش‌های فناورانه کاهش این معضل کرده است.

اما در این میان، یکی از برنامه‌های کارگروه بیوتکنولوژی محیط‌زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دریافت و حمایت از ایده‌ها و روش‌های نوین مقابله با گرد و غبار با رویکردهای اقتصادی و اشتغالزایی بومیان منطقه است، در این طرح، ستاد توسعه، ایده‌های نوآورانه را جمع‌آوری و بررسی می‌کند و در صورت تأیید و نتیجه بخش بودن ایده‌ها، شرایط را برای اجرایی شدن آنها فراهم می‌کند.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83395339/

تاریخ انتشار :

2019-07-14

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری