پایش کانون‌های گرد و غبار هامون سابوری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: به منظور بررسی وضعیت بادکن های تالاب هامون (کانون‌های تولید گرد و غبار) محیط بانان و کارشناسان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل منطقه بادکن های بش دلبر را مورد پایش قرار دادند.

به گزارش ایسنا- سراوانی اول افزود: در طی چند ساله اخیر و به دلیل خشکسالی های متعدد پوشش گیاهی این منطقه از بین رفته بود که پس از بارندگی های سال گذشته در کشور افغانستان و ورود سیلاب به هامون سابوری، اداره کل حفاظت محیط زیست استان پس از بررسی های علمی و کارشناسانه به منظور احیای پوشش گیاهی این منطقه کانالهایی برای هدایت آب از هامون سابوری به کانون های گرد و غبار و جنگل های بش دلبر را حفر و بخشی از آب ورودی را به این منطقه هدایت کرد.

وی در خصوص وضعیت کنونی منطقه بش دلبر گفت: آب ورودی به این منطقه سبب رویش مجدد گیاهان بوته ای و درختچه ای در منطقه شده و همچنین آب ورودی به منطقه موجب تراکم خاک و تثبیت آن شده است و به طبع آن از میزان گرد و غبار این منطقه و روستاهای اطراف آن کاسته شده است.

منبع خبر:

https://www.isna.ir/news/98042613711

تاریخ انتشار :

2019-07-17

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری