گرد و خاک آفریقا به مشهد می‌رسد

رئیس اداره پیش‌بینی و هواشناسی خراسان‌رضوی گفت: طی بعدازظهر امروز تا پایان روز یکشنبه افزایش شدت باد همراه با گردوخاک در برخی نقاط استان را داریم و این وضعیت در نوار شرقی و غربی استان شدیدتر خواهد بود.

یحیی قائنی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: طی روزهای آینده تغییرات گسترده‌ای در جو نداریم. از امروز بعدازظهر تا پایان روز یکشنبه، افزایش شدت باد را در استان داریم و وزش باد شدید تنها امروز و فردا اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: این باد در برخی نقاط با گردوخاک همراه است. این وضعیت در مشهد نیز هست اما در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان وزش باد شدیدتر خواهد بود. از دوشنبه انتظار داریم مقدار کمی از گرمی هوا کاسته شود، اما هوا باز هم گرم خواهد بود و فقط مقدار کمی از دمای هوا کاسته می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی و هواشناسی خراسان رضوی عنوان کرد: رنج دمای هوای مشهد ۴۰ درجه است، اما از دوشنبه به بعد بین ۳۷ تا ۳۸ درجه خواهد بود. با وجود کم‌شدن چند درجه اما باز هم هوای مشهد گرم خواهد بود.

قائنی‌پور بیان کرد: آب‌پاشی در شهر توسط مدیریت شهری به صورت مقطعی و در مسافت‌های کوتاه اثر دارد. سیستم‌های جوی، سیستم‌های بزرگی هستند که محدوده زیادی را تحت‌تاثیر خود قرار می دهند.

وی با بیان اینکه آب‌‎پاشی در مقطع زمانی و مسافت کوتاه شاید اثر بگذارد، افزود: آب‌پاشی را نمی‌توان در همه‌جا انجام داد، چرا که توده هوا بسیار گسترده است. این توده هوا، از آفریقا تا کل خاورمیانه را تحت‌تاثیر خود قرار داده و فقط کشور و استان ما نیست.

رئیس اداره پیش‌بینی و هواشناسی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کل منطقه درگیر هوای گرم هستند. مساحت گسترده‌ای تحت پوشش این توده هواست و سیستم آب‌پاشی خیلی نمی‌تواند موثر باشد اما برای مساحت کوتاه و مقطع زمانی کم شاید پاسخگو باشد. 

منبع خبر:

https://www.isna.ir/news/98042915180

تاریخ انتشار :

2019-07-20

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری