هواشناسی: منشاء ریزگردهای کرمان از استان یزد است

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه منشاء ریزگردها در استان کرمان از استان یزد است گفت: دلیل وجود ریزگردها از عصر امروز در استان کرمان وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان است.

تورج جدیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: گرد و غبار ناشی از وجود ریزگردها از عصر امروز شهر کرمان را فرا گرفته و در اکثر شهرهای استان کرمان باعث کاهش دید افقی شده است.

وی با بیان اینکه میزان کاهش دید در شهر کرمان ۳ تا ۴ کیلومتر، زرند و رفسنجان ۵ کیلومتر، انار و شهداد ۴ کیلومتر و شهر بم ۲ کیلومتر است گفت: دلیل وجود ریزگردها از عصر امروز در استان کرمان وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه ریزگردها در مجموع شهرهای شمالی و شرقی استان کرمان را فرا گرفته است افزود: پیش‌بینی می‌شود تا فردا ظهر به همین وضعیت ادامه باشد و از فردا ظهر به تدریج فروکش کند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان آلودگی هوا در شرق استان کرمان و در منطقه بم است خاطر‌نشان کرد: امروز دمای هوا در شهر کرمان ۳۶ درجه سانتیگراد بود و در زمان حداقل آن که صبح امروز است ۲۴ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌منبع خبر:

https://www.asriran.com/fa/news/680139/هواشناسی-منشاء-ریزگردهای-کرمان-از-استان-یزد-است

تاریخ انتشار :

2019-07-22

منتشر کننده :

admin

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری