مشكل اعتباری برای طرح های بیابان زدایی وجود ندارد

تبریز- ایرنا – رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اجرای طرح های بیابان زدایی و مقابله با ریزگردها مشکلی از بابت اختصاص بودجه وجود ندارد زیرا كه اولین ضرورت جامعه تامین سلامتی مردم هست.

ضیاء الله اعزازی روز جمعه در بازدید از طرح بیابان زدایی در بناب افزود: مجلس از هرگونه طرح، پیشنهاد و درخواست بودجه به مخصوص در رابطه با احیای دریاچه ارومیه در حد امكانات كشور حمایت می كند.
مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی هم با بیان اینكه طرح بیابان زدایی از كانون ریز گرد های نمكی در حاشیه دریاچه ارومیه در شهرستانهای آذرشهر، عجب شیر، بناب و ملكان از سال ۹۳ آغاز شده است، خاطرنشان كرد: سازمان جنگلها و مراتع كشور برای تثبیت و افزایش پوشش گیاهی در اراضی حاشیه دریاچه های در حال خشك ماموریت ویژه ای دارد.
داور نامدار با اشاره به بوته كاری، نهال كاری و قرق مراتع در شهرهای آذرشهر، عجب شیر و بناب گفت: هر سال حدود ۶ میلیارد تومان در این سه شهرستان هزینه می شود.
وی اعلام كرد: در سال جاری برای حمایت از دامداران حاشیه دریاچه ارومیه و تالاب قره قشلاق به علت قرق مراتع حدود ۴۰ تن جو در بین دامداران توزیع خواهد شد.

‌‌‌‌‌‌‌‌منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/82949555/مشكل-اعتباری-برای-طرح-های-بیابان-زدایی-وجود-ندارد

تاریخ انتشار :

2019-07-25

منتشر کننده :

admin

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری