وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در برخی استان های کشور

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد طی سه روز آینده در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق سمنان و کرمان و به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی گرد و خاک را با خود به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر و بنا به اعلام سازمان هواشناسی کشور، طی سه روز آینده- سوم تا پنجم مردادماه – در سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است. همچنین در بعد از ظهر امروز در ارتفاعات البرز واقع در استان های مازندران و گلستان رگبار پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.

طبق این اعلام، در روزهای پنجم، ششم و هفتم مرداد ماه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و خراسان رضوی رگبار و رعد و برق موقتی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب روی می دهد و در ساعت بعد از ظهر امروز سوم مرداد در جنوب فارس، برخی مناطق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و همچنین در روزهای چهارم و پنجم مرداد در جنوب شرق فارس، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعد و برق موقتی پیش بینی می‌شود.

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در برخی استان های کشور

طی سه روز آینده در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود و در روزهای چهارم و پنجم مرداد ماه در یزد، شرق سمنان و کرمان سرعت باد افزایش می‌یابد و سبب پدیده گرد و خاک خواهد شد.

در ادامه اطلاعیه آمده است که طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در استان‌های قم، تهران، البرز، قزوین مرکزی و غرب اصفهان نیز وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست. سواحل شرقی عمان نیز طی پنج روز آینده مواج خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: تیم‌هایی از هواشناسی و محیط زیست مرتب در حال پایش و سنجش میزان گردوغبار هستند و اداره کل منابع طبیعی موظف است که این موارد را کنترل کند و تمام این موارد تحت نظارت کامل مدیریت استان است. این اقدام‌ها نشان می‌دهد که ما دست روی دست نگذاشتیم و در تلاش شبانه روزی در راستای مهار پدیده گردوغبار هستیم.

همچنین فردا چهارم مرداد ماه هوای تهران صاف تا کمی ابری و در اواخر وقت همراه با وزش باد شدید خواهد بود. پیش بینی می‌شود که بیشترین دمای تهران در این روز ۳۸ و کمترین حد دما ۲۷ درجه سانتی‌گراد باشد. همچنین پس فردا پنجم مرداد ماه هوای تهران کمی ابری همراه با وزش باد و در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید خواهد بود.

‌‌‌‌‌‌‌‌منبع خبر:

mehrnews.com/news/4675920

تاریخ انتشار :

2019-07-25

منتشر کننده :

admin

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری