احتمال وقوع گرد و خاک در خراسان‌جنوبی و آماده‌باش ۵۴ تیم امدادی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: ۵۴ تیم امدادی و عملیاتی از امروز تا پایان هفته برای مدیریت حوادث احتمالی وزش بادهای شدید و گرد و خاک در خراسان‌جنوبی در آماده‌باش کامل قرار دارند.

ابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: براساس اخطاریه سازمان هواشناسی از امروز تا پایان این هفته وزش باد شدید تا خیلی شدید در منطقه سبب خیزش گرد و خاک، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی بیان داشت: همچنین اعلام شده در این مدت در نیمه شرقی و مرکز استان اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت همچون شکسته شدن درختان، افزایش غلظت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، سقوط تابلو‌ها و اجسام از ارتفاع در ساختمان‌های در حال ساخت قابل پیش‌بینی است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی تبیین کرد: ۵۴ تیم امدادی و عملیاتی شامل آتش‌نشانان، جمعیت هلال‌احمر، راهداری، پلیس راه و اورژانس ۱۱۵ است که از امروز تا پایان هفته برای مدیریت حوادث احتمالی وزش بادهای شدید و گرد و خاک در خراسان‌جنوبی در آماده‌باش کامل قرار دارند.

گرد و خاک در خراسان‌جنوبی
گرد و خاک در خراسان‌جنوبی

میرجلیلی تصریح کرد: مسافران، کشاورزان، دامداران، عشایر و گلخانه‌داران تدابیر لازم را برای کاهش خسارات احتمالی در این زمینه انجام دهند.

وی با درخواست از شهروندان برای جدی گرفتن هشدارها، مطرح کرد: به شهروندان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضرور پرهیز و برای سفرهای ضروری قبل از حرکت از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

‌‌‌‌‌‌‌‌منبع خبر:

http://fna.ir/dbd5r7

تاریخ انتشار :

2019-08-06

منتشر کننده :

admin

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری