وزش باد شدید و گرد و خاک چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: وزش باد شدید و خیرش گرد و خاک محلی برای روزهای آینده استان را فرا می‌گیرد.

مهرداد قطره سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سرعت باد در برخی ساعات در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به ۶۰ تا ۶۵ کیلومتر بر ساعت نیز می‎رسد و با فعال کردن چشمه‌های گرد و خاک استان، کیفیت هوا را کاهش می‎دهد.

وی با اشاره به افزایش ابر برای اواسط هفته، از افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دما در استان خبر داد و گفت: با وجود افزایش ابر بارشی در استان شکل نمی‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری شکل‌گیری بارش‌های موثر در استان را از اواخر مهر ماه اعلام کرد و افزود: بارش‌های موثر ابتدا از شهرستان کوهرنگ آغاز می‌شود و سپس در نیمه اول آبان ماه بارش‌های سراسری در استان شکل می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم‌آبی مواجه می‌کند.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83505260

تاریخ انتشار :

2019-10-06

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری