ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP)

ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشور‌های اسلامی با عنوان “همبست آب، انرژی و محیط زیست” با هدف ارایه راهکار برای توسعه ظرفیت های بالقوه در جهان اسلام، با حضور حدود ۷۰ نفر از دانشمندان، مدیران مراکز آموزشی و تحقیقاتی از ۲۷ کشور دنیا در حوزه‌های همکاری های علمی، تامین مالی علم و فناوری، بانوان و علم و فناوری، ارتباطات علم، سلامت، هم بست آب، انرژی و محیط زیست در تهران برگزار شد.

این نشست برای نخستین بار با همکاری پنج دانشگاه از جمله دانشگاه‌های الزهرا (س)، امام صادق (ع)، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، صداوسیما و همکاری ۹ دانشگاه و پژوهشگاه شامل دانشگاه‌های ارومیه، اصفهان، امیرکبیر، دانشگاه تهران، پژوهشکده آیندگان، پژوهشگاه مواد و انرژی، پژوهشگاه ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه صنعت نفت، و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.

در پنل تخصصی اول با موضوع ” تغییرات اقلیمی و چالش های زیست محیطی فرامرزی “، دکتر مجید عباسپور در نتیجه گیری سخنرانی خود، پیشنهاد تاسیس یک دفتر هماهنگ کننده در STEP، با تمرکز بر روی موضوعات تغییر اقلیم، مدیریت طوفان شن گرد و غبار، نمک زدایی آب، انتقال و مدیریت فناوری را مطرح نمودند.

منبع خبر:

http://www.seri.sharif.edu/fa/news.php?id=38

تاریخ انتشار :

2019-11-15

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری