رونمایی از کتاب طوفان‌های گرد و غبار در قزوین

قزوین – ایرنا – کتاب طوفان‌های گرد و غبار که با هدف تبیین اهمیت حفاظت از خاک منتشر شده است، به مناسبت روز جهانی خاک در قزوین رونمایی شد.

این کتاب توسط مجید کرمانی، فرزاد کیا و جواد ترکاشوند به نگارش درآمده است.  این کتاب با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و اداره کل محیط زیست قزوین در هزار نسخه منتشر شده است.اهمیت منابع مربوط به خاک و روش های حفاظت و پیشگیری از تخریب و فرسایش خاک از جمله مباحث مربوط به این کتاب تخصصی است.

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین در مراسم گرامیداشت روز جهانی خاک و رونمایی از این کتاب گفت: حفاظت از منابع آب و خاک حفاظت به عنوان سرمایه های ارزشمند خدادادی باید به عنوان یک وظیفه همگانی در جامعه ترویج داده شود.

بابک قرالی اظهار داشت: مطالعات و تحقیقات زیادی تاکنون در حوزه خاک انجام شده که باید ادامه یابد تا بتوانیم کار حفاظت از خاک را به خوبی انجام دهیم.

وی اظهار داشت: امروزه خاک و آب با تهدیدات زیادی روبرو هستند و این وظیفه ماست تا با اقدامات خود از آسیب به این منابع ارزشمند که تامین کننده غذا و حیات ما هستند، جلوگیری کنیم.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی قزوین نیز در این مراسم گفت: مدیریت بهره برداری به عنوان عاملی موثر در حفظ خاک باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

احمد مستخدمی با بیان اینکه توسعه پایدار کشاورزی در گرو حفاظت مطلوب از خاک است، گفت: حفظ منابع طبیعی، آب و خاک باید به اولویت شماره یک کشور تبدیل شود.

وی اظهار داشت: فعالیت های مرتبط با بهره برداری از خاک باید با کم ترین آسیب به آن همراه باشد که برای تحقق این مهم آموزش به کشاورزان و بهره برداران از مراتع و همچنین استفاده از فناوری های روز کارگشا است.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83581897/

تاریخ انتشار :

2019-12-06

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری