آغاز نهال‌کاری در ۲۴۰هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی ریگان

کرمان – ایرنا – بمنظور جلوگیری از تخریب هر چه بیشتر زمین‌ها و کانون های بحرانی فرسایش بادی شهرستان کویری ریگان در شرق استان کرمان عملیات کاشت نهال در سطح ۲۴۰هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان روز شنبه در حاشیه آغاز اجرای این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با کاشت نهال در این میزان اراضی  ۲۰روستای منطقه از هجوم شنهای روان در امان خواهند ماند .

مجید امیری زاده افزود: تاکنون گرد و غبار در شهرستان ریگان ۱۶روستا را خالی از سکنه و بیش از ۱۰۰روستا درا ر محاصره شنهای روان قرار داده ا ست .

امیری زاده بیان داشت: علاوه بر آغاز این نهال کاری قبلا با مشارکت جوامع محلی کشت نهال نیز در ۷۰۰هکتار از کانونهای بحران فرسایش بادی نیز با رشد ۷۰درصدی نیز انجام گرفته  که کمک شایانی به جلوگیری از حرکت شن های روان کرده است .

فرماندار ریگان در این مراسم با اشاره به اینکه مردم در کشت نهال این شهرستان مشارکت داشته باشند ، بیان داشت: جوانان نیز در کشت نهال کوشا باشند .

امین باقری افزود: با کشت نهال در این شهرستان می توانیم از هجوم شنهای روان در امان بمانیم .

وی ضمن قدردانی از نوجوانانی که در طرح نهال کاری مشارکت دارند، اظهار داشت: به زودی مالچ پاشی در شهرستان ریگان آغاز خواهد شد.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83582073/

تاریخ انتشار :

2019-12-07

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری