تاکید ایران و اسپانیا بر توسعه همکاری های زیست محیطی بین دو کشور

مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در حاشیه اجلاس جهانی آب و هوایی مادرید با «هوگو موران فرناندز» قائم مقام وزیر محیط زیست اسپانیا دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طرفین در این دیدار که در محل وزارت محیط زیست اسپانیا برگزار شد مسائلی همچون روابط دوجانبه، لزوم تلاش برای حفاظت از محیط زیست و توفیقات اجلاس جهانی مادرید برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را مورد تاکید قرار دادند.

قائم مقام وزیر محیط زیست اسپانیا تاکید کرد: اسپانیا و اتحادیه اروپا اعتقاد دارند که مقابله با مشکلات جهانی نیازمند پاسخ هماهنگ و اجماع بین المللی همه کشورهاست و هرگونه اقدام یکجانبه در این امور می تواند موفقیت جهانی در چالش های مختلف را به خطر بیاندازد.

در این دیدار دکتر تجریشی که از سوی حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران همراهی می شد، پیشنهادهای مشخصی برای همکاری بین دو کشور در زمینه های مدیریت پسماندهای شهری، صنعتی و معدنی؛ کاهش آلودگی هوا؛ و یا مقابله با پدیده گرد و خاک مطرح نمود که با استقبال طرف اسپانیایی مواجه شد.

در پایان مقرر شد لیست پروژ ها در هماهنگی با سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید نهایی شود و با برگزاری نشست های مشترک با طرف اسپانیایی، شرایط برای همکاری بین شرکت های دو کشور، اعم از دولتی و خصوصی، فراهم شود.

منبع خبر:

https://www.doe.ir/portal/home/?news/196210/963034/1092172/

تاریخ انتشار :

2019-12-13

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آلودگی هوای اصفهان بدلیل فعال شدن کانون‌های گرد و غبار است

اصفهان – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آلودگی روزهای اخیر هوای اصفهان بدلیل فعال شدن کانون‌های گرد و غبار...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری