طرح ۴۰۰ هکتاری جنگل‌کاری در کوگوئیه جیرفت جهت کنترل فرسایش بادی و ریزگردها

حمزه احمدی روز پنجشنبه در بازدید از طرح جنگل‌کاری کوگوئیه جیرفت با حضور سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: پروژه کوگوئیه یکی از طرح‌های اولویت‌دار ما در مناطق بدون پوشش و یا کم‌پوشش گیاهی این شهرستان است چراکه این مناطق منشاء برداشت ذرات ماسه و تولید گرد و غبار به شمار می‌روند.

وی هدف از اجرای این پروژه را کنترل فرسایش بادی و ریزگردها، افزایش سرانه پوشش گیاهی مناطق بیابانی، تولید اکسیژن، تلطیف هوا، کمک به تنوع زیستی و بازگشت گیاهان بومی منطقه به اکوسیستم عنوان کرد و افزود: این مسئله اقدامی موثر در راستای کنترل ریزگردها است.
  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اضافه کرد: این طرح در سال جاری در مساحتی برابر ۴۰۰ هکتار در منطقه کوگوئیه و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۸ با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی اجرا شده است.

جیرفت – ایرنا – به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، امسال طرح ۴۰۰ هکتاری جنگل‌کاری با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در منطقه کوگوئیه جیرفت اجرا شد.

وی ضمن قدردانی از حضور سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان در منطقه جنوب کرمان گفت: این منطقه دارای هفت شهرستان با مساحت سه میلیون ۸۵۸ هزار هکتار است که ۹۵ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکل می‌دهد.

احمدی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در جنوب کرمان افزود: طی ۱۰ ماهه سال جاری پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری این منطقه با ۸۳ درصد، پروژه‌های بخش جنگل ۹۵ درصد و روابط عمومی این اداره کل با ۹۳ درصد پیشرفت مواجه بوده‌اند و در بخش‌های حفاظت، مرتع و ترویج نیز پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی داشته‌ایم.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی استان را تحت پوشش دارد.

شهرستان جیرفت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع  شده است.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83653743

تاریخ انتشار :

2020-01-31

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری