کرمان در محاصره ریزگرها قرار دارد

کرمان – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به خیزش گرد و غبار طی هفته گذشته در برخی نقاط در شرق و جنوب این استان گفت: شهرستان های انار و رفسنجان نیز در حوزه غرب و قلعه گنج در جنوب این استان درگیر گرد و غبار شدند.

مرجان شاکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بروز پدیده ریزگردها در شهرستان و مناطق استان کرمان طبق اعلام اداره کل هواشناسی موجب کاهش دید افقی شده است.

شاکری تاکید کرد: کرمان در حوزه گرد و غبار توجه جدی مسئولان را می طلبد که باید به این موضوع رسیدگی کرد و در غیر این صورت این مشکل پیشرفت می کند و بعدها ممکن است درمانش دشوارتر شود.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست دو ایستگاه پایش ریزگردها را در شهرستان های کهنوج و بم راه اندازی کرده است تصریح کرد: نصب این دستگاه در شهرستان های انار و راور نیز امسال در دستور کار قرار دارد و برای شهرستان های شهربابک و رفسنجان نیز درصددیم بزودی انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: فقدان ایستگاه های پایش گرد و غبار در مناطق مختلف می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد که یکی از این موارد سلامت مردم است.

وی اطلاع از وضعیت و کیفیت هوا را حق مردم دانست و افزود: هفت دستگاه پایش ریزگردها در بم، ریگان، فهرج، زرند و کهنوج و دو دستگاه در کرمان نصب شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بارش باران و نزولات جوی در کاهش روند افزایش گرد و غبار تاثیر مثبتی بگذارد گفت: رفع این مشکل نیازمند برنامه های بلند مدت کوتاه و میان مدت است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان اعتبارات امسال مبارزه با گرد و غبار را در استان کرمان ۷۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۳۵ و نیم میلیارد به منابع طبیعی شمال استان و ۲۸.۷ میلیارد تومان به منابع طبیعی جنوب استان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی افزود: تجهیز بیمارستان ها در مناطق کانون فرسایش بادی باید مد نظر قرار گیرد.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83675449

تاریخ انتشار :

2020-02-15

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری