نشست مشترک مسئولین ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با مدیران استانی سیستان و بلوچستان

نشست مشترکی با هدف بررسی برنامه ها و پروژه های توسعه فناوری ستاد در استان سیستان و بلوچستان و با حضور مدیران استانی برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بررسی برنامه ها و پروژه های توسعه فناوری ستاد در استان سیستان و بلوچستان و با حضور مدیران استانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان, ادارات کل محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری, کمیته امداد امام خمینی (ره), بنیاد نخبگان استان و سایر دستگاه های مربوطه برگزار شد, ضمن ارائه و بررسی اخرین وضعیت پیشرفت پروژه های ستاد در استان, موانع و چالش های موجود در راستای اجرای این برنامه ها بررسی و نظرات و پیشنهادات اعضا در جهت در رفع موانع و تسریع در اجرای اقدامات پیش بینی شده در موافقت نامه های مربوطه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

در این جلسه دبیر ستاد با اشاره به توجه ویژه ستاد آب و خشکسالی  به استان سیستان و بلوچستان و رفع مشکلات و چالش های موجود در استان از طریق روش های نوین فناورانه بر هماهنگی هر چه بیشتر جهت پیشبرد سریع تر برنامه های پیش بینی شده تاکید کردند.

ایشان در ادامه بکارگیری مالچ های رسی در تثبیت گرد و غبار, طرح های کوچک مقیاس برای اشتغال خانوارها ( گلخانه و استخرهای پرورش ماهی), استقرار کشاورزی حفاظتی, طراحی و ساخت سامانه الگویی گلخانه دریایی, توسعه فناوری کاشت و فرآوری کاکتوس اپونتیا, تولید مصالح سبک از ماسه بادی, روش های نوین کاهش تبخیر اب های سطحی را از مهم ترین پروژه های ستاد در استان سیستان و بلوچستان برشمردند و بر ضرورت توجه به مدیریت ریسک سیلابها قبل از مدیریت بحران، ارتقا دانش و فناوریهای بومی کنترل سیل از طریق هوتکها و خوشابها و ساماندهی گرگروها (فرسایش شدید خندقها) در منطقه بلوچستان و راهکارهای مشارکت مردم در اجرای پروژه ها برای پایداری انها تاکید کردند. همچنین ابراز امیدواری کردند با  همکاری و هم افزایی دستگاه های مربوطه در استان و پیگیری ستاد و استانداری موانع موجود برنامه های مذکور رفع و عملیات اجرایی ان ها با سرعت بیشتری ادامه یابد.

منبع خبر:

http://ab.isti.ir/?pageid=2080&newsview=49730

تاریخ انتشار :

2020-03-04

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری