بیابان زدایی هزار و ۳۵۰ هکتار از اراضی شهرستان آران و بیدگل

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از بیابان زدایی یک هزار و ۳۵۰ هکتار از زمین های شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با بیان اینکه برای بیابان زدایی این اراضی ۴۳۰ میلیارد ریال هزینه شده گفت: نهالکاری ۱۵۰ هکتاری در کانون بحران شمال سفیدشهر، بذرکاری ۱۰۰ هکتاری در کویر ابوزیدآباد، قلمه کاری، نهالکاری و مالچ پاشی ۸۰۰ هکتار از اراضی بیابانی در مناطق کویری ابوزیدآباد از جمله این اقدامات برای بیابان زدایی اراضی این منطقه بوده است که این فعالیت های با تخصیص اعتبارات لازم همچنان ادامه دارد.

رضا شفیعی با اشاره به ادامه عملیات بیابان زدایی در این شهرستان افزود: برای اجرای این عملیات افزون بر ۴۳۰ میلیارد ریال بودجه از صندوق توسعه ملی کشور تخصیص داده شده که ۴۰۰ میلیارد ریال جهت مالچ پاشی و مابقی جهت نهالکاری و بذرپاشی اختصاص یافته است.

وی در ادامه به وسعت ۶۳درصدی اراضی بیابانی آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: آران و بیدگل بیشترین میزان اراضی بیابانی را در سطح استان اصفهان داراست.

گفتنی است شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل با مساحت ۶۱۰ هزار هکتار در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع خبر:

https://frw.ir/02/Fa/News/News.aspx?nwscid=979&nwsId=70173

تاریخ انتشار :

2020-03-08

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


گردوغبار سالانه ۶ هزار میلیارد تومان به ۵ استان کشور خسارت وارد می کند

مدیر ملی مقابله با پدیده گرد وغبار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خسارت ۶ هزار میلیارد تومانی برآورد شده توسط ستاد ملی...

سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری