ریگان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور

کرمان – ایرنا – فرماندار ریگان با بیان اینکه پروژه‌های منابع طبیعی در این شهرستان به کندی انجام می‌شود گفت: این شهرستان بعد از خوزستان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، امین باقری روز سه شنبه ۲۰ اسفند در آیین کاشت درخت در محوطه ادارات شهرستان ریگان افزود: پروژه مالچ پاشی طی ۲ سال گذشته و بعد از ۱۳ سال در این شهرستان آغاز شد و اکنون به دلایلی چون کمبود اعتبارات متوقف شده است.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی ریگان در زمینه گرد و غبار و توفان های شدید شن بیان داشت: در حال حاضر نیمی از روستاهای این شهرستان و جنوب شهر ریگان در محاصره گرد و غبار شدید قرار دارد.

فرماندار ریگان با اشاره به اینکه این شهرستان نیمی از سال را شاهد توفان های شدید شن است تصریح کرد: تاکنون ۱۶ روستای ریگان به دلیل توفان های شن و حرکت شن های روان خالی از سکنه شده است.

باقری تصریح کرد: در صورتی که پروژه های منابع طبیعی در شهرستان ریگان تعطیل شود شاهد متروکه شدن شرق استان کرمان از سکنه خواهیم بود.

وی افزود: توفان شن و ریزگردها سالانه میلیاردها ریال خسارت به زیرساخت های این شهرستان وارد می کند.

رئیس دادگستری شهرسان ریگان نیز گفت: به منظور جلوگیری از هجوم ریزگردها و گرد و غبار در این شهرستان باید کشت نهال بومی در ریگان در اولویت قرار گیرد.

امین سلطانی زرندی افزود: کاشت درخت خرما و مرکبات در محوطه ادارات شهرستان ریگان به منظور جلوگیری از هجوم ریزگردها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه چندین نهال نخل و مرکبات در محوطه دادگستری شهرستان ریگان کاشته شده است گفت: امیدواریم با اجرای اینچنین طرح هایی کمتر شاهد بروز ریزگردها در این شهرستان باشیم.

ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83708074

تاریخ انتشار :

2020-03-10

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


گردوغبار سالانه ۶ هزار میلیارد تومان به ۵ استان کشور خسارت وارد می کند

مدیر ملی مقابله با پدیده گرد وغبار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خسارت ۶ هزار میلیارد تومانی برآورد شده توسط ستاد ملی...

سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری