توسعه پروژه های بیابانزدایی در شهرستان اشتهارد مشارکت جوامع محلی را می طلبد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد به همراه ناظر مقیم پروژه های بیابانزدایی در این شهرستان از پروژه یکصد هکتاری طرح ملی نهضت سبز  بازدید بعمل آورد.

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت- حسین نعمائی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: با عملیات صورت گرفته در طرح ملی نهضت سبز در آذرماه سال ۹۸ در حاشیه رودخانه شور شهرستان اشتهارد که با همکاری و مشارکت همیاران طبیعت و مسئولان شهرستانی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و با نظارت کارشناسان اداره منابع طبیعی نیل به هدف تسریع گردید ،  یکصد هکتار از این  اراضی نهالکاری ، با هدف توسعه فضای سبز و بیابانزدائی صورت گرفت.

نعمائی ادامه داد: با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی و مستعد بودن اراضی منطقه برای بیابانی شدن و جهت جلوگیری از روند بیابانزایی و کاهش اثرات ریزگردها ، اجرای چنین پروژه هایی در شهرستان می بایست با هدف تثبیت خاک صورت گیرد .

بیابان زدایی

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت در اجرای پروژه های بیابانزدایی افزود : در سالهای اخیر مشارکت جوامع محلی در نهالکاری با گونه های مقاوم به  خشکی و شوری ، علی الخصوص در هفته منابع طبیعی افزایش یافته و می بایست توسعه پیدا کند.

وی در پایان گفت: در این بازدید وضعیت نهال های کشت شده رضایت بخش بوده  و صددرصد نهال های کاشته شده سبز شدند و اتخاذ تصمیمات فنی برای حفظ و مراقبت و آبیاری صورت گرفت و دستورات لازم در محل به ناظر مقیم اعلام شد.

منبع خبر:

https://frw.ir/02/Fa/News/News.aspx?nwscid=979&nwsId=71136

تاریخ انتشار :

2020-04-14

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری