بیابان زدایی در ۲۷۵ هکتار از زمین های جنوب غرب پایتخت

تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: عملیات بیابان زدایی در ۲۷۵ هکتار از زمین های اخترآباد شهرستان ملارد در دست اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، سید علی عظیمی در این باره گفت: این پروژه در قالب اقدامات بیولوژیکی و با کاشت گونه گیاهی آتریپلکس و از محل اعتبارات تهیه و اجرای طرح های جامع مقابله با بیابان زایی اجرا می شود.

وی به برخی از اهداف مورد نظر در اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: این اقدام بیولوژیکی به منظور تقویت و افزایش پوشش گیاهی، کنترل فرسایش بادی، جلوگیری از پیشروی بیابان و تثبیت شنهای روان اجرایی شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: از آنجایی که زمین های بیابانی منطقه اخترآباد شهرستان ملارد یکی از کانون های اصلی تولید گرد و غبار به شمار می آید و به عنوان تهدیدی جدی برای ساکنان منطقه و همچنین پایتخت مطرح است، بر همین اساس اجرای طرح های بیابان زدایی در سطح این شهرستان ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون طرح‌های بیابان‌زدایی در مناطق بیابانی استان تهران اجرا شده اما با توجه به اینکه این استان نیز جزء استان های بیابانی محسوب می شود، لازم است تا اقدامات بیابان‌زدایی در مناطق بیابانی و حساس استان استمرار یابد.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83766899

تاریخ انتشار :

2020-04-28

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری