اعتبارات تخصیص یافته به ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کافی نیست

تهران- ایرنا – دبیر ستاد مقابله با گرد و غبار گفت: اعتبارات، یکی از ارکان مهم مقابله با گرد و غبار است و اگر اعتبارات ستاد، تخصیص داده نشود همه زحمات سال‌های گذشته نیز از بین خواهد رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی محمد طهماسبی افزود: امسال ستاد برای مقابله گرد و غبار درخواست ۱۰۰ میلیون یورو کرده اما مجلس فقط با ۲۰ میلیون یورو از آن موافقت کرده است که از همین مقدار نیز ۳۰ درصد صرف عملیات مرتبط با اصلاح و به‌روز رسانی شبکه انتقال و توزیع برق می‌شود و فقط ۱۴ میلیون یورو در اختیار این ستاد قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات سال‌های گذشته مانند نهال‌کاری و دیگر عملیات پیشگیرانه همواره نیاز به نگهداری و ترمیم دارد، گفت: اعتبار امسال ستاد نه تنها به ما اجازه فعالیت جدید نمی‌دهد بلکه برای نگهداری و ترمیم فعالیت‌های گذشته نیز با کمبود اعتبار مواجه هستیم و از دولت می‌خواهیم تا از منابعی غیر از صندوق توسعه ملی برای این پدیده هزینه کنند.

از گونه‌های غیر بومی استفاده نشود 

دبیر ستاد مقابله با گرد و غبار گفت: نهال‌کاری و دیگر عملیات اجرایی مقابله با گرد و غبار به هیچ عنوان توسط این ستاد انجام نمی‌شود.

طهماسبی در خصوص برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر کاشت نهال های غیر بومی و مهاجم، اظهار داشت: سازمان جنگل ها و مراتع فعالیت‌های اجرایی مربوط به سیاست های ستاد مقابله با گرد و غبار را انجام می دهد البته این ستاد همواره به همه دستگاه های اجرایی توصیه می کند تا از گونه های غیر بومی استفاده نکنند.

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83783373

تاریخ انتشار :

2020-05-12

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری