احتمال وقوع گرد و غبار در مناطق جنوبی و غربی استان تهران و آذربایجان شرقی

تهران – ایرنا – هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز یکشنبه (۲۸ اردیبهشت) گاهی وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غربی استان با احتمال وقوع گرد و خاک پیش بینی می شود.

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز یکشنبه هواشناسی تهران، امروز و فردا آسمان این استان کمی تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در مناطق شمالی به ویژه در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده باران انتظار می رود.

تبریز – ایرنا – رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ سامانه بارشی جدید، آسمان استان از روز دوشنبه تا پایان هفته همراه با غبار محلی و رگبار باران می‌شود.

محمد امیدفر، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آسمانی صاف تا کمی ابری در روزهای شنبه و یکشنبه در استان بوده که از بعد از ظهر با افزایش موقت ابر و در برخی نواحی با غبار محلی همراه است.

وی اظهار داشت: از بعد از ظهر روز دوشنبه بر میزان ابرها افزوده شده و در برخی نواحی به ویژه شمالی و شرقی استان احتمال رگبار باران، غرش آذرخش و گرد و خاک وجود دارد و این وضعیت تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: روز جمعه آسمان استان صاف تا کمی ابری بوده و از بعد از ظهر این روز شاهد افزایش موقت ابر و در برخی نواحی غبار محلی خواهیم شد. 

منبع خبر:

https://www.irna.ir/news/83790431/

https://www.irna.ir/news/83789277

تاریخ انتشار :

2020-05-17

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری