طوفان شن پایتخت نیجریه را احاطه کرد

فیلم گرفته شده نشان داده که آنچه که عده زیادی دیوار آخرالزمانی غبار و شن نامیده­اند، پایتخت نیجر، نیامی، را در غرب آفریقا احاطه کرد.

طوفان شن خیابانها و ساختمانهای سراسر شهر را احاطه کرده و شب را به روز تبدیل می­کند و به آسمان رنگ قرمز خون را بخشید.

طوفان گرد و غبار در این منطقه در طول فصل خشک شایع است، اما مدتی است که در این شهر این چنین ستونهای عظیم شن و غبار- که ارتفاع آن در برخی مناطق به صدها متر می­رسد- دیده نشده است.

در مناطق خشک قاره آفریقا گرد و غبار موجود در هوا به طوفانی مانند آنچه در نیجر مشاهده شده است، تبدیل می­شوند و کمتر از یک سال قبل، طوفان گرد و غبار در آفریقای جنوبی حتی توسط ماهواره­های ناسا تصویربرداری شد.

ساکنین گزارش دادند که طوفان با نزدیک شدن گرد و غبار به شهر، شن و ماسه را با سرعت باور نکردنی به هوا برد و از عرض شهر به اقیانوس اطلس منتقل می­کرد.

سرویس هواشناسی آفریقای جنوبی (SAWS) گزارش داد که باد به اندازه کافی ذرات را وارد هوا کرد تا “دید متوسط ​​تا ضعیف” را ایجاد کند، و توضیح می­دهد که چگونه روشنی روز به یک رنگ قرمز تیره مبدل گشت.

منبع: https://bit.ly/2UbeqAv

تاریخ انتشار :

2020-06-01

منتشر کننده :

ali hosseinnejad

به اشتراک بگذارید :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آلودگی هوای اصفهان بدلیل فعال شدن کانون‌های گرد و غبار است

اصفهان – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آلودگی روزهای اخیر هوای اصفهان بدلیل فعال شدن کانون‌های گرد و غبار...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری