فعالیت ۱۰ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در کرمانشاه

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه از فعالیت ۱۰ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در این استان خبر داد.

فریدون یاوری در گفتگو با با اشاره به وجود ۱۰ ایستگاه سنجش ذرات گرد و غبار فعال در استان کرمانشاه اظهار داشت: یک ایستگاه ذرات سنجش گرد و غبار دیگر با اعتبار ۳ میلیارد تومان به زودی به ایستگاه‌های فعال اضافه می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۴ ایستگاه ذرات سنجش گردوغبار در کرمانشاه مستقر است گفت: این ایستگاه‌ها علاوه بر شهرستان کرمانشاه در حال حاضر در قصر شیرین، سرپل ذهاب، پاوه و کنگاور مستقر است.

وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه‌ها علاوه بر آنالیز گرد و غبار، گازهای دیگری همچون مونوکسید و ازون و دیگر گازها را نیز انجام می‌دهد. همچون سال‌های گذشته گروه‌های واکنش طبیعت در سطح استان تشکیل شده و در همه شهرستان‌ها گروهی برای اطفا حریق در آمادگی کامل به سر می‌برند.

این مسئول با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست نیز ۲ گروه واکنش طبیعت تشکیل داده است، عنوان کرد: امکاناتی برای اطفا و مهار آتش سوزی خریداری شده که در روزهای آینده توزیع خواهد شد. در روزهای گذشته، منطقه قراویز و منطقه بوزین و مرخیل دچار آتش‌سوزی شد و آتش‌سوزی در منطقه پاوه دو روز به طول انجامید که با همکاری نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج آتش‌سوزی این منطقه مهار شد.

منبع: https://bit.ly/301efvj

تاریخ انتشار :

2020-06-01

منتشر کننده :

ali hosseinnejad

به اشتراک بگذارید :

برچسب :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری