وقوع گرد و غبار در شهرستان های زابل و فهرج

طوفان گرد و غبار زابل را در بر گرفت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز وزش باد شدید در زابل سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی  به ۳۰۰۰ متر شد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت از امروز بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد و بیشینه سرعت باد تا صبح امروز به ۸۸ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی افزود: وزش این باد شدید سبب در زهک نیز موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی شد به طوری که شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر به ۳۰۰۰ متر کاهش یافت.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش بادهای  شدید ۱۲۰ روزه تا جمعه در شمال استان ادامه دارد 

دیانتی اضافه کرد:  وزش این بادها علاوه بر کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دمای هوا، در برخی نقاط منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری خوداری شود و در تردد در محورهای مواصلاتی شمال استان به ویژه محور زاهدان- زابل احتیاط شود.

غلظت گرد و غبار در فهرج ۹۴ برابر حد مجاز

فرماندار فهرج گفت: غلطت ریزگرد‌ها و گرد و خاک در فهرج بر اساس اعلام داده‌های دستگاه پایش وضعیت هوای محیط زیست صبح امروز به ۹۴ برابر حد مجاز رسید.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، امیر باقری زاده فرماندار فهرج گفت: غلطت گرد و غبار در فهرج بر اساس اعلام داده‌های دستگاه پایش وضعیت هوای محیط زیست صبح امروز به ۹۴ برابر حد مجاز رسید.

فرماندار فهرج از شهروندان فهرجی خواست تا کاهش غلظت گرد و غبار از ایاب و ذهاب غیر ضروری خوداری کنند.

او اظهار داشت: عبور و مرور در محور‌های مواصلاتی فهرج_ زاهدان و فهرج _ایرانشهر در جریان است و غلظت گرد و غبار باعث کاهش شعاع دید شده‌ است.

شهرستان فهرج سال‌ها است که از گرد و غبار رنج می‌برد و طوفان سالیانه خسارات قابل توجهی به مزارع کشاورزی این شهرستان وارد می‌کند و شدت طوفان گاهی به حدی است که محور مواصلاتی فهرج. زاهدان و فهرج. ریگان را مسدود می‌کند.

منبع خبر:

https://www.yjc.ir/fa/news/7382151/

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/19/2281635/

تاریخ انتشار :

2020-06-08

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

دولت دوازدهم برای مقابله با گرد و غبار ۳۷۰ میلیون دلار هزینه کرده است

تهران – ایرنا – دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۷۰...

آیا ۴ کانون جدی تولید گردوغبار دریاچه ارومیه مهار شدند

تهران (پانا) – مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت میزان قابل توجهی از گرد و غبار در حوضه...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری