بخشی از گرد و غبار در خراسان جنوبی منشأ خارج از استان دارد

گروه استان‌ها-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی نیز بخشی از گرد و غبار، منشأ خارج از استان دارد، بنابراین باید پایش درستی در این خصوص صورت گرفته و نقش سایر استان‌ها در تصمیم‌گیری ها و اعتبارات لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید کمال الدین میرجعفریان در کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت:کشاورزی به سبک سنتی درایجاد کانون های گرد و غبار موثر است .

وی گفت: جهاد کشاورزی باید در خصوص کانون‌های گرد و غبار برنامه ‌ریزی و طرح جامع تدوین شده خود را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی افزود: منشأ گرد و غبار در برخی استان ها، خارج از کشور است و در خراسان جنوبی نیز بخشی از گرد و غبار، منشأ خارج از استان دارد، بنابراین باید پایش درستی در این خصوص صورت گرفته و نقش سایر استان‌ها در تصمیم‌گیری ها و اعتبارات لحاظ شود.

وی با تاکید بر نقش مهم دستگاه‌ها در جذب اعتبارات، خاطرنشان کرد: مدیران باید از همه ظرفیت ها برای جذب منابع استفاده کرده و حق و حقوق استان را با جدیت دنبال کنند، زیرا وسعت استان خراسان جنوبی شش الی هفت برابر برخی استان هاست و این موضوع باید در پدیده گرد و غبار لحاظ گردد.

میرجعفریان ادامه داد: کشاورزی به سبک سنتی درایجاد کانون‌های گرد و غبار موثر است؛ مثلاً برخی از کشاورزان پس از برداشت محصول، بلافاصله مزارع را آتش زده ویا با شیوه های نادرست کاشت وبرداشت، بافت خاک را به هم می زنند و این موارد درایجاد گردوخاک موثر است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: صداوسیما ومطبوعات درآگاهی بخشی به مردم و مباحث ترویجی وآموزشی، نقش ارزنده ای دارند که نیاز است در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند .

 در این جلسه طرح کمربند سبزدر شهرهای متاثر ازپدیده گرد و غبار نیز ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

منبع خبر:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/27/2287214/

تاریخ انتشار :

2020-06-16

منتشر کننده :

Masoudi

به اشتراک بگذارید :

دسته بندی :

پست های مرتبط


گردوغبار سالانه ۶ هزار میلیارد تومان به ۵ استان کشور خسارت وارد می کند

مدیر ملی مقابله با پدیده گرد وغبار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خسارت ۶ هزار میلیارد تومانی برآورد شده توسط ستاد ملی...

سایه ویرانگر گرد و غبار بر روی آبسنگ‌های مرجانی

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: وقتی گرد و غبار بر روی دریاها و اقیانوس‌ها...

نهال‌کاری در کانون‌های گردو غبار بستر تالاب هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت:طرح نهال‌کاری در کانون‌های گرد و غبار تالاب بین‌المللی هامون به مساحت بیش‌از...

نظر خودت را بیان کنید

اخبار

اعضای حقوقی شبکه

اعضای حقیقی شبکه

گزارش

فناوری